Archi-Przygody:

logo     logo archiprzygody

Konstrukcje

Kolejnym etapem naszej architektonicznej podróży były konstrukcje. Rozmawialiśmy: o tym co to jest konstrukcja, z czego może być wykonana i oczywiście kontruowaliśmy makiety :)

Zajęcia trwały: 3 kwietnia 2018

archi     archi    archi

Ciepło?Zimno, moje kolory

Zabawa kolorem, zabawa przestrzenią i tworzenie indywidualnych wnętrz. Takie aktywnosci wypełniały nam czas na warsztatach.

Zajecia trwały: 30 marca 2018

archi     logo archiprzygody     archi

Skala i proporcje

Tajniki proporcji poznawaliśmy w towarzystwie człowieka wituwiańskiego. Skalowaliśmy sylwetkę ludzką i robiliśmy modele.

Zajecia trwały: 29 marca 2018

archi    archi    archi

Dom i ogród

Rozmawialiśmy o znaczeniu przyrody w życiu człowieka i połączniu jej z przestrzenią domu. Oczywiście powstały makiety!

Zajecia trwały: 28 marca 2018

archi     archi     archi

Schronienie

Przyszedł czas na budowę schronienia, zarówno w postaci 'domku' dla przedszkolaków jak i makiet schronień dla ludzi i zwierząt. Popatrzcie jakie niesamowite rzeczy powstały.

Zajecia trwały dwa dni: 26 i 27 marca 2018

Modele Przestrzenne

Rozpoczęliśmy pracę na modelach przestrzennych. W kilkuosobowych grupach powstawały różne makiety (boiska, domu, centrum handlowego i gospodarstwa)

Zajecia trwały: 23 marca 2018

Przewodnik po mojej okolicy

Czy wiecie w jakiej ciekawej miejscowości zyjemy i uczymy się? Skuły i okolicze miejscowości mają bardzo bogatą historię. Dowiedzieliśmy się jakie obiekty w Skułach były, a już nie istnieją (np. młyn, tartak, poczta, milicja, służba zdrowia itp.); jakie istnieją i są zabytkami albo pełnią ważną rolę w naszym życiu (zabytkowy kościół, zegar słoneczny, szkoła, place zabaw itp). Mimo mroźnej pogody odbyliśmy spacer, żeby zobaczyć obiekty, których czasemi nie zauważamy i nie znamy ich historii.

Wykonaliśmy przewodnik po naszej okolicy, oznaczyliśmy na mapie miejsca, w których mieszkamy i bawiliśmy się świetnie poznając naszą miejscowość. Chcecie go zobaczyć? Zapraszamy do przedszkola :)

Zajecia trwały dwa dni: 16 i 19 marca 2018

przewodnik     przewodnik     przewodnik

przewodnik     przewodnik     przewodnik

przewodnik     przewodnik     przewodnik

Wkrótce kolejne warsztaty!

Ja i moje otoczenie

Za nami pierwsze warsztaty. Uczestników zdzesiątkowała choroba ale mimo to bawiliśmy znakomicie przy rysowaniu, opowiadaniu, oglądaniu rysunków i tworzeniu.

Wkrótce kolejne warsztaty!

archi      archi      archi

Zaczynamy :)

Rozpoczynamy przygodę z architekturą.

Nasze przedszkole bierze udział w  warsztatach architektonicznych dla dzieci organiozowanych przez Narodowe Centrum Kultury.

Będzie to cykl warsztatów prowadzonych przez architekta przy wsparciu nauczyciela przedszkola. W naszym przypadku będzie to architekt Marta Gradkowska-Szeszko i nauczyciel Kinga Pleśnierowicz.

Przewidziane jest 12 spotkań po około 120 minut swoją tematyką nawiązujących do różnorakich zagadnień architektonicznych m.in. Skala i proporcje, Kolory, Ja i moje otoczenie itp.

Pierwsze zajęcia odbędą się już 23 lutego 2018! "Ja i moje otoczenie"

Data utworzenia: 2018-02-18 11:36:06
Data modyfikacji: 2018-04-06 20:38:02